Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12B-15-C1-R0
ATS-12B-15-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12B-15-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-12B-15-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12B-15-C1-R0
QUANTITY
ATS-12B-15-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12B-15-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12B-15-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.42°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12B-15-C1-R0
Related LinksATS-12B-, ATS-12B-15-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12B-15-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12B-15-C1-R0
IC PROGRAM ADJ RESET SOT23-5 datasheet.pdf
IC SW REG CNTRLR 5BIT PROG20SOIC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SSOP datasheet.pdf
RES 270 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
RES 309 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
LP 5.08/03/180 3.2SN OR datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 10ppm 12pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf