Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12B-168-C3-R0
ATS-12B-168-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12B-168-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12B-168-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12B-168-C3-R0
QUANTITY
ATS-12B-168-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12B-168-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12B-168-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.28°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12B-168-C3-R0
Related LinksATS-12B-, ATS-12B-168-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12B-168-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12B-168-C3-R0
IDC CABLE - MDH24K/MC24G/MDH24K datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 48VIN 12A HORZ datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TOOL AUTO APPLICATOR 20-22AWG DF datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 1.160" (29.46mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER DBL 24POS .100" SMD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf