Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12B-177-C3-R0
ATS-12B-177-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12B-177-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12B-177-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12B-177-C3-R0
QUANTITY
ATS-12B-177-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12B-177-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12B-177-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.35°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12B-177-C3-R0
Related LinksATS-12B-, ATS-12B-177-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12B-177-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12B-177-C3-R0
JUMPER-H1504TR/A3048B/X 12" datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 24V datasheet.pdf
RES SMD 31.6K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MIXER 18-40GHZ 8SMD datasheet.pdf
KRIMPING DIE ATP-BB-520-E2 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf