Exar Corporation CLCUSB30IMP10X
CLCUSB30IMP10X picture photo
Mfg. Part Number
CLCUSB30IMP10X
Manufacturer
Product Category
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Brief Description
IC USB SWITCH 2X2 10MSOP
Datasheet Download
CLCUSB30IMP10X.pdf
Availability of CLCUSB30IMP10X
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CLCUSB30IMP10X Order Process
Ship out your order
Specifications of CLCUSB30IMP10X
Internal Part NumberEIS-CLCUSB30IMP10X
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLCLCUSB30/42 Devices 03/Oct/2014
PCN Assembly/OriginAlternate Assembly Site 07/Jul/2014
Standard Package4,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionSwitch
Circuit1 x DPDT
On-State Resistance6.5 Ohm
Voltage Supply SourceSingle Supply
Voltage - Supply, Single/Dual (±)3 V ~ 4.3 V
Current - Supply1µA
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package10-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLCUSB30IMP10X
Related LinksCLCUSB3, CLCUSB30IMP10X Datasheet, Exar Corporation Distributor
CLCUSB30IMP10X Details Description
Related parts for CLCUSB30IMP10X
RES 750 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8DIP datasheet.pdf
IC RESET MONITOR 3.08V SOT23A-5 datasheet.pdf
TRANSDCR AC 4-20 MADC OUT 1PHASE datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf