ON Semiconductor SZMM3Z8V2T1G
SZMM3Z8V2T1G picture photo
Mfg. Part Number
SZMM3Z8V2T1G
Brief Description
DIODE ZENER 8.2V 300MW SOD323
Datasheet Download
SZMM3Z8V2T1G.pdf
Availability of SZMM3Z8V2T1G
QUANTITY
SZMM3Z8V2T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of SZMM3Z8V2T1G
Internal Part NumberEIS-SZMM3Z8V2T1G
FamilyDiodes - Zener - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)8.2V
Tolerance±6%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)15 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr700nA @ 5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SZMM3Z8V2T1G
Related LinksSZMM3Z, SZMM3Z8V2T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
SZMM3Z8V2T1G Details Description
Related parts for SZMM3Z8V2T1G
ROUND STANDOFF 6-32 BRASS 5/8" datasheet.pdf
ADAP 13/16 datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V/2.8V 10DFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS SKT datasheet.pdf
DISTRIBUTOR SURGE PROTECTION datasheet.pdf
IC TXRX RS422/RS485 14SOIC datasheet.pdf
LABEL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
OSC MEMS 13.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN FML 3POS TO MALE 3POS datasheet.pdf