| Internal Part Number | EIS-DL-210-24-00-00-00 | |
| Product Training Modules | Thermoelectric Assemblies | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Fans, Thermal Management | |
| Family | Thermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies | |
| Series | Liquid | |
| Heat Transfer Type | Direct to Liquid | |
| Power - Cooling | 207W | |
| Current | 8.1A | |
| Voltage | 24V | |
| Fan Location | - | |
| Power - Input | 194W | |
| Operating Temperature | -10°C ~ 62°C | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Dimensions - Overall | 240mm L x 60mm W x 39mm H | |