Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12B-210-C3-R0
ATS-12B-210-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12B-210-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-12B-210-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12B-210-C3-R0
QUANTITY
ATS-12B-210-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12B-210-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12B-210-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.24°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12B-210-C3-R0
Related LinksATS-12B-, ATS-12B-210-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12B-210-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12B-210-C3-R0
CONTACT RCPT 20-24AWG GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 0.25A TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 0.27UF 16V Y5V 0603 datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD 18WSOIC datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 3" 0.50MM 26POS datasheet.pdf
CAP POLYMER 180UF 20% 20V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
ROLL RUBBER DUAL LAYER GREY datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 20% 2413 datasheet.pdf
RES SMD 64.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf