Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12B-44-C2-R0
ATS-12B-44-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12B-44-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-12B-44-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12B-44-C2-R0
QUANTITY
ATS-12B-44-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12B-44-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12B-44-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.35°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12B-44-C2-R0
Related LinksATS-12B-, ATS-12B-44-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12B-44-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12B-44-C2-R0
RES SMD 43.2 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15V IN 12V OUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 25-75VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SYRINGE MANUAL 10CC 850PC datasheet.pdf
SIGN ELECTRL WARN 7"X5" BLCK/OR datasheet.pdf
ARINC COAXICON PIN SIZE 1 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS SKT datasheet.pdf