Vishay/BCcomponents K331K10C0GH5UH5
K331K10C0GH5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K331K10C0GH5UH5
Brief Description
CAP CER 330PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K331K10C0GH5UH5.pdf
Availability of K331K10C0GH5UH5
QUANTITY
K331K10C0GH5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K331K10C0GH5UH5
Internal Part NumberEIS-K331K10C0GH5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K331K10C0GH5UH5
Related LinksK331K10, K331K10C0GH5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K331K10C0GH5UH5 Details Description
Related parts for K331K10C0GH5UH5
RES SMD 24 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 182 I/O 256FBGA datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY OS 2KW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 149.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FERRITE CORE E 69NH N27 datasheet.pdf
CONN FFC TOP 50POS 0.50MM R/A datasheet.pdf