Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12B-68-C2-R0
ATS-12B-68-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12B-68-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-12B-68-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12B-68-C2-R0
QUANTITY
ATS-12B-68-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12B-68-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12B-68-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.31°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12B-68-C2-R0
Related LinksATS-12B-, ATS-12B-68-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12B-68-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12B-68-C2-R0
RES SMD 2.26 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
THERMOSENS IR 12-24V 60-120DEG C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V C0G 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 780HBGA datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
LED ASSY PNL 3MM GRN DIFF 12V 6" datasheet.pdf
CAP CER 1300PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf