Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12C-105-C3-R1
ATS-12C-105-C3-R1 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12C-105-C3-R1
Brief Description
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-12C-105-C3-R1.pdf
Availability of ATS-12C-105-C3-R1
QUANTITY
ATS-12C-105-C3-R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12C-105-C3-R1
Internal Part NumberEIS-ATS-12C-105-C3-R1
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.374" (9.50mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow28.32°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12C-105-C3-R1
Related LinksATS-12C-, ATS-12C-105-C3-R1 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12C-105-C3-R1 Details Description
Related parts for ATS-12C-105-C3-R1
BATTERY PK 10.5V D SIZE ALKALINE datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V 16A TO220 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.6V 600MW DO220AA datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD 20SSOP datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
RES 590 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 11POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 48VA THRU HOLE datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf