Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12C-146-C1-R0
ATS-12C-146-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12C-146-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-12C-146-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12C-146-C1-R0
QUANTITY
ATS-12C-146-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12C-146-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12C-146-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.98°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12C-146-C1-R0
Related LinksATS-12C-, ATS-12C-146-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12C-146-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12C-146-C1-R0
RES SMD 12K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 10V X5R 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 82 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG LDO 5.2V 0.15A 5SON datasheet.pdf
RES SMD 23.2KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 19POS SCKT datasheet.pdf
CORD GRIP M20 BLACK TPE 6.5-9.5M datasheet.pdf
IC BUS TRANCVR 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 43PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf