Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12C-164-C3-R0
ATS-12C-164-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12C-164-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12C-164-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12C-164-C3-R0
QUANTITY
ATS-12C-164-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12C-164-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12C-164-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.49°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12C-164-C3-R0
Related LinksATS-12C-, ATS-12C-164-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12C-164-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12C-164-C3-R0
FIXED IND 560NH 1.075A 330 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.3A 5TSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS .100" SMD GLD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf