Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12C-184-C3-R0
ATS-12C-184-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12C-184-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12C-184-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12C-184-C3-R0
QUANTITY
ATS-12C-184-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12C-184-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12C-184-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.24°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12C-184-C3-R0
Related LinksATS-12C-, ATS-12C-184-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12C-184-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12C-184-C3-R0
IC RVR LVDS FPD 3.3V 56-TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK 600V 25A WM BEIGE datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR FOR 82V8313 datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB24 M40 datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
IC FPGA 203 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 316 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
55A PRIMARY/DUAL 8/ L datasheet.pdf