Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12C-206-C3-R0
ATS-12C-206-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12C-206-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-12C-206-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12C-206-C3-R0
QUANTITY
ATS-12C-206-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12C-206-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12C-206-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.79°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12C-206-C3-R0
Related LinksATS-12C-, ATS-12C-206-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12C-206-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12C-206-C3-R0
RES SMD 1.3K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 62POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG PIN 19POS CRIMP STR datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
STRIP MARKER 21 Y datasheet.pdf
CABLE 12POS .100 JUMPER 2.1 INCH datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
RES SMD 16.2 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 20PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf