Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12C-39-C1-R0
ATS-12C-39-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12C-39-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM
Datasheet Download
ATS-12C-39-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12C-39-C1-R0
QUANTITY
ATS-12C-39-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12C-39-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12C-39-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width2.400" (60.96mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.230" (5.84mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.93°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12C-39-C1-R0
Related LinksATS-12C-, ATS-12C-39-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12C-39-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12C-39-C1-R0
COMMON MODE CHOKE 820UH PC MT datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TVSOP datasheet.pdf
IC SMARD CARD INTERFACE 32HVQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 190MA 1.35 OHM datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
BUMPER CYLINDRICAL 0.25" DIA CLR datasheet.pdf