Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12C-83-C1-R0
ATS-12C-83-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12C-83-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-12C-83-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12C-83-C1-R0
QUANTITY
ATS-12C-83-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12C-83-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12C-83-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.52°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12C-83-C1-R0
Related LinksATS-12C-, ATS-12C-83-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12C-83-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12C-83-C1-R0
TRANS PNP 120V 1.2A TO-126 datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 15X4PS GOLD SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CBL TIE HOLDER, ADHESIVE MNT, BL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP FILM 1.2 UF 10% 850VDC RAD datasheet.pdf