Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12D-10-C3-R0
ATS-12D-10-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12D-10-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-12D-10-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12D-10-C3-R0
QUANTITY
ATS-12D-10-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12D-10-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12D-10-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.99°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12D-10-C3-R0
Related LinksATS-12D-, ATS-12D-10-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12D-10-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12D-10-C3-R0
IDC CABLE - MSC26K/MC26G/MPL26K datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 91 OHM 3W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 630MA 250VAC RAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 13POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf