Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12D-174-C3-R0
ATS-12D-174-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12D-174-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12D-174-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12D-174-C3-R0
QUANTITY
ATS-12D-174-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12D-174-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12D-174-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.21°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12D-174-C3-R0
Related LinksATS-12D-, ATS-12D-174-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12D-174-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12D-174-C3-R0
RES SMD 562 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 80.6KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC RCVR IF/BASEBAND 16BIT 81LGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 30MA 12V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Through Hole Solder datasheet.pdf