Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12D-176-C1-R0
ATS-12D-176-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12D-176-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-12D-176-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12D-176-C1-R0
QUANTITY
ATS-12D-176-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12D-176-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12D-176-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.56°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12D-176-C1-R0
Related LinksATS-12D-, ATS-12D-176-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12D-176-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12D-176-C1-R0
CONN RING 16-22 AWG #10 PIDG datasheet.pdf
JUMPER-H1503TR/A3049V/H1503TR 4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
PHOTODARL SILCN NPN FLAT SD LOOK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS JAMNUT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 114POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 470 OHM 4SIP datasheet.pdf