Vishay/Dale TNPW20101K43BETF
TNPW20101K43BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20101K43BETF
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20101K43BETF.pdf
Availability of TNPW20101K43BETF
QUANTITY
TNPW20101K43BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20101K43BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW20101K43BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20101K43BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW20101K43BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20101K43BETF Details Description
Related parts for TNPW20101K43BETF
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SMB datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR HRF-AT4510 datasheet.pdf
IGBT 600V 160A SOT-227B datasheet.pdf
IC DC-DC CHARGER LI+ 2A 28TQFN datasheet.pdf
TRANSISTOR RF PWR LDMOS SOT502B datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf