Yageo 9T06031A1401BBHFT
9T06031A1401BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1401BBHFT
Brief Description
RES SMD 1.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1401BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1401BBHFT
QUANTITY
9T06031A1401BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1401BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1401BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1401BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1401BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1401BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1401BBHFT
IC SHIFT REG 8BIT PISO 16-SOIC datasheet.pdf
LINER TRASH CAN 26X24 50PACK datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 30MA 3SSFP datasheet.pdf
BASE TYPE2 ARRESTERS DIN RAIL datasheet.pdf
IC USB SWITCH HOST CHARGER 8TDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN HD ARRAY 299POS FEMALE GOLD datasheet.pdf
OSC XO 32.768KHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
SWAB SGL HEAD POLYESTER 6" 500PC datasheet.pdf