Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12D-20-C2-R0
ATS-12D-20-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12D-20-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-12D-20-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12D-20-C2-R0
QUANTITY
ATS-12D-20-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12D-20-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12D-20-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.14°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12D-20-C2-R0
Related LinksATS-12D-, ATS-12D-20-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12D-20-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12D-20-C2-R0
RECTIFIER BRIDGE 25A 50V GBPC datasheet.pdf
CAP CER 470PF 250VAC X7R 1808 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 18POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
SENSOR REFLECTIVE FAST SW 4LEAD datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL BWR RTAN 20POS datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 231.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf