Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12D-204-C1-R0
ATS-12D-204-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12D-204-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X12MM XCUT
Datasheet Download
ATS-12D-204-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12D-204-C1-R0
QUANTITY
ATS-12D-204-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12D-204-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12D-204-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.41°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12D-204-C1-R0
Related LinksATS-12D-, ATS-12D-204-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12D-204-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12D-204-C1-R0
RES SMD 2.37K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 2A 120 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
IC RCVR AM/FM/HD AUTO 40-QFN datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
DSUB IP 67 TOP PLASTIC HOOD 25P datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 125V datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 RA 3POS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf