Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12D-24-C2-R0
ATS-12D-24-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12D-24-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-12D-24-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12D-24-C2-R0
QUANTITY
ATS-12D-24-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12D-24-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12D-24-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.37°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12D-24-C2-R0
Related LinksATS-12D-, ATS-12D-24-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12D-24-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12D-24-C2-R0
CONN HEADER 12POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 170MA 2.72 OHM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 16K OHM 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 660MA 730 MOHM datasheet.pdf
DISPLAY 660NM RED 3DIG 0.56" TH datasheet.pdf
SURFACE DISC 4"XNH A MED datasheet.pdf
FIXED IND 18MH 66MA 38.9 OHM TH datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 105MM datasheet.pdf