Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12D-43-C1-R0
ATS-12D-43-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12D-43-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-12D-43-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12D-43-C1-R0
QUANTITY
ATS-12D-43-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12D-43-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12D-43-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow28.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12D-43-C1-R0
Related LinksATS-12D-, ATS-12D-43-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12D-43-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12D-43-C1-R0
IC FPGA 128 I/O 208PQFP datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 665MA 470 MOHM datasheet.pdf
DSUB ACCY datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 11.4VC 10-DFN datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
MINI-BX MALE JACK SCREW datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf