Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12D-70-C3-R0
ATS-12D-70-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12D-70-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12D-70-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12D-70-C3-R0
QUANTITY
ATS-12D-70-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12D-70-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12D-70-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.79°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12D-70-C3-R0
Related LinksATS-12D-, ATS-12D-70-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12D-70-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12D-70-C3-R0
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 46POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 700MA 110 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
IC BRIDGE DVR P/N-CH 2A 8SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR LTC6655BHLS8-5V datasheet.pdf
HD 38999 151C 151#23 SKT RECP datasheet.pdf
Isolated, Low VOUT to 70A, Half-Brick DC/DC Converters datasheet.pdf