Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12E-09-C2-R0
ATS-12E-09-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12E-09-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-12E-09-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12E-09-C2-R0
QUANTITY
ATS-12E-09-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12E-09-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12E-09-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.58°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12E-09-C2-R0
Related LinksATS-12E-, ATS-12E-09-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12E-09-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12E-09-C2-R0
RES SMD 402 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 182POS .050 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.232 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 95MA 10 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 12A DO4 datasheet.pdf