Vishay/Dale RN60D3010FRSL
RN60D3010FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60D3010FRSL
Brief Description
RES 301 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D3010FRSL.pdf
Availability of RN60D3010FRSL
QUANTITY
RN60D3010FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D3010FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60D3010FRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D3010FRSL
Related LinksRN60D3, RN60D3010FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D3010FRSL Details Description
Related parts for RN60D3010FRSL
CONN RING 16-22 AWG #1/4 BUDGET datasheet.pdf
RES SMD 48.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SENSOR HALL EFFECT 3SIP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 23POS GOLD T/H datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CABLE RELIEF 16MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1507 WHITE datasheet.pdf
MICRO 15C S 30" YEL JACKS NI datasheet.pdf