Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12E-15-C1-R0
ATS-12E-15-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12E-15-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-12E-15-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12E-15-C1-R0
QUANTITY
ATS-12E-15-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12E-15-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12E-15-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.42°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12E-15-C1-R0
Related LinksATS-12E-, ATS-12E-15-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12E-15-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12E-15-C1-R0
RES ARRAY 4 RES 3 OHM 0804 datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 15V 1A D2PAK datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 20V/12V PS-8 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 47 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.96 OHM 1% 30W datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 1.12A 315 MOHM datasheet.pdf