Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12E-18-C3-R0
ATS-12E-18-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12E-18-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-12E-18-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12E-18-C3-R0
QUANTITY
ATS-12E-18-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12E-18-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12E-18-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.45°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12E-18-C3-R0
Related LinksATS-12E-, ATS-12E-18-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12E-18-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12E-18-C3-R0
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 5.56KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 1.07 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SCR MOD ISO DUAL 90A 1200V datasheet.pdf
IC MPU SITARA 800MHZ 324NFBGA datasheet.pdf
CABLE 12POS .100 JUMPER 12 INCH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
SINGLE M12 SHORT M12 CN NPN NO datasheet.pdf
OSC VCTCXO 24.576MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf