Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12E-30-C1-R0
ATS-12E-30-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12E-30-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-12E-30-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12E-30-C1-R0
QUANTITY
ATS-12E-30-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12E-30-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12E-30-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.3°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12E-30-C1-R0
Related LinksATS-12E-, ATS-12E-30-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12E-30-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12E-30-C1-R0
IC NVSRAM 2MBIT 70NS 32EDIP datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8-BIT 16-SOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf