Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12E-39-C2-R0
ATS-12E-39-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12E-39-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T766
Datasheet Download
ATS-12E-39-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12E-39-C2-R0
QUANTITY
ATS-12E-39-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12E-39-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12E-39-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width2.400" (60.96mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.230" (5.84mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.94°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12E-39-C2-R0
Related LinksATS-12E-, ATS-12E-39-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12E-39-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12E-39-C2-R0
CONN F PLUG STR 75 OHM datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER VIBRATOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC DATA ACQ SYSTEM 12BIT 16-SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU I2C 8-MSOP datasheet.pdf
MIC COND ANALOG UNI -46DB datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 4.3A 26 MOHM SMD datasheet.pdf
FILTER PERFORM W/CHOKE MED 12A datasheet.pdf
RES 430 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 16MM datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle/Tab 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf