Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12E-50-C1-R0
ATS-12E-50-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12E-50-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-12E-50-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12E-50-C1-R0
QUANTITY
ATS-12E-50-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12E-50-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12E-50-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.99°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12E-50-C1-R0
Related LinksATS-12E-, ATS-12E-50-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12E-50-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12E-50-C1-R0
IC XLATOR LVPECL-LVTTL DF 8TSSOP datasheet.pdf
CHAMP 050 II REC ASSY 26P 3.1M datasheet.pdf
RES SMD 0.027 OHM 5% 3W 6327 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
FERRITES datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 48V 350W datasheet.pdf