Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12E-75-C3-R0
ATS-12E-75-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12E-75-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12E-75-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12E-75-C3-R0
QUANTITY
ATS-12E-75-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12E-75-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12E-75-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12E-75-C3-R0
Related LinksATS-12E-, ATS-12E-75-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12E-75-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12E-75-C3-R0
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG RED SHLD 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 7.5A 32VAC 7AG datasheet.pdf
CABLE 7COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 590MA 650 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf