Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12F-102-C3-R0
ATS-12F-102-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12F-102-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12F-102-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12F-102-C3-R0
QUANTITY
ATS-12F-102-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12F-102-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12F-102-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.33°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12F-102-C3-R0
Related LinksATS-12F-, ATS-12F-102-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12F-102-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12F-102-C3-R0
SCR NON-SENS 200V 55A TO-220 datasheet.pdf
IC RS-232 DRVR/RCVR 16-DIP datasheet.pdf
RES SMD 9.76K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 1.5KV X7R 2220 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/2.8V 0.2A 6SON datasheet.pdf
KIT EMULATOR FSICE FOR 9 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 42"L X 36"W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 250V RADIAL datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf