Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12F-103-C2-R1
ATS-12F-103-C2-R1 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12F-103-C2-R1
Brief Description
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-12F-103-C2-R1.pdf
Availability of ATS-12F-103-C2-R1
QUANTITY
ATS-12F-103-C2-R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12F-103-C2-R1
Internal Part NumberEIS-ATS-12F-103-C2-R1
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.374" (9.50mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow27.67°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12F-103-C2-R1
Related LinksATS-12F-, ATS-12F-103-C2-R1 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12F-103-C2-R1 Details Description
Related parts for ATS-12F-103-C2-R1
IC OPAMP GP 480KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
JFET N-CH 40V 0.625W TO92 datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 0.056UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
ENCODER ROTARY OPTICAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 5W T18 datasheet.pdf
RES 196 OHM 1W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 161.1328MHZ 6-CLCC datasheet.pdf