Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12F-207-C1-R0
ATS-12F-207-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12F-207-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X12MM XCUT
Datasheet Download
ATS-12F-207-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12F-207-C1-R0
QUANTITY
ATS-12F-207-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12F-207-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12F-207-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.37°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12F-207-C1-R0
Related LinksATS-12F-, ATS-12F-207-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12F-207-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12F-207-C1-R0
FERRITE TUBULAR BEAD 3.99MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 EXTENDER datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 160MHZ 14SOIC datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.6A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
CABLE MARKER LABELS 3000PCS datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 4A 36 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
RECT ASSY -+CT 12A 6KV STD datasheet.pdf
D SUB CONNECTOR, STANDARD, 9POS, datasheet.pdf