Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12F-25-C2-R0
ATS-12F-25-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12F-25-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-12F-25-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12F-25-C2-R0
QUANTITY
ATS-12F-25-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12F-25-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12F-25-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.26°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12F-25-C2-R0
Related LinksATS-12F-, ATS-12F-25-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12F-25-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12F-25-C2-R0
CONN RECEPT CHAMP 24POS RT ANG datasheet.pdf
CARD EDGE 20POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONTACT PIN 20-24AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS .100" GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
MICRO 25C S 24" WHT JACKP datasheet.pdf