Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12F-37-C3-R0
ATS-12F-37-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12F-37-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T412
Datasheet Download
ATS-12F-37-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12F-37-C3-R0
QUANTITY
ATS-12F-37-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12F-37-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12F-37-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.450" (36.83mm)
Width2.267" (57.60mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.700" (17.78mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.19°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12F-37-C3-R0
Related LinksATS-12F-, ATS-12F-37-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12F-37-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12F-37-C3-R0
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CAP ARRAY 47PF 50V NP0 0504 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 80A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
THERM NTC 180OHM 5% 1206 SMD datasheet.pdf
EMITTER ONLY FOR E3S-5E45M CABLE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 4A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
SENSOR PHOTOTRANS OUT SLOTTED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf