Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12F-38-C1-R0
ATS-12F-38-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12F-38-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM
Datasheet Download
ATS-12F-38-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12F-38-C1-R0
QUANTITY
ATS-12F-38-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12F-38-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12F-38-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.450" (36.83mm)
Width2.267" (57.60mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.900" (22.86mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.4°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12F-38-C1-R0
Related LinksATS-12F-, ATS-12F-38-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12F-38-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12F-38-C1-R0
TERMINATOR THRU SINGLE DIFFER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
XFRMR 1CT:1CT/1CT:2CT 1.2/1.2MH datasheet.pdf
CONV DC/DC3.3VIN ADJOUT 18A datasheet.pdf
IC GATE DRIVER HI SIDE 8-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 435MA 950 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1A 213 MOHM SMD datasheet.pdf