Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12F-77-C2-R0
ATS-12F-77-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12F-77-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-12F-77-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12F-77-C2-R0
QUANTITY
ATS-12F-77-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12F-77-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12F-77-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.3°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12F-77-C2-R0
Related LinksATS-12F-, ATS-12F-77-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12F-77-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12F-77-C2-R0
Connector Header 80 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
OSC XO 12.288MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 32pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 102 OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf