Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12F-79-C3-R0
ATS-12F-79-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12F-79-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12F-79-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12F-79-C3-R0
QUANTITY
ATS-12F-79-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12F-79-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12F-79-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow26.55°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12F-79-C3-R0
Related LinksATS-12F-, ATS-12F-79-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12F-79-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12F-79-C3-R0
JUMPER-H1504TR/A3048R/X 8" datasheet.pdf
Connector Header 18 Position 0.197" (5.00mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
TERM BLK TOP ENTRY 12POS 2.54MM datasheet.pdf