Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12F-99-C3-R0
ATS-12F-99-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12F-99-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12F-99-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12F-99-C3-R0
QUANTITY
ATS-12F-99-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12F-99-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12F-99-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.6°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12F-99-C3-R0
Related LinksATS-12F-, ATS-12F-99-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12F-99-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12F-99-C3-R0
IC REG LDO 3.3V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 16V Y5V 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A SC59-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC NVSRAM 64KBIT 35NS 28SOIC datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LI-ION CHARGE MGMT 20-HTSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
POT 1M OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CAP FILM 25UF 10% 700V RADIAL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 19.2W datasheet.pdf