Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12G-157-C2-R0
ATS-12G-157-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12G-157-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-12G-157-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12G-157-C2-R0
QUANTITY
ATS-12G-157-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12G-157-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12G-157-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.35°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12G-157-C2-R0
Related LinksATS-12G-, ATS-12G-157-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12G-157-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12G-157-C2-R0
CAP FILM 0.012UF 5% 250VDC 1913 datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 7/16-20-2B 4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
DUPLEXER FBAR MINI UMTS 2.5X3MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 20V 4USOP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf