Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12G-171-C3-R0
ATS-12G-171-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12G-171-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12G-171-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12G-171-C3-R0
QUANTITY
ATS-12G-171-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12G-171-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12G-171-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.52°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12G-171-C3-R0
Related LinksATS-12G-, ATS-12G-171-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12G-171-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12G-171-C3-R0
RES 113 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 4 POS IDC 20-22AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 210PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
RES SMD 0.075 OHM 1% 1W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
DIODE RF SW 50V 100MA SOD323 datasheet.pdf
IC LIN TRANSCEIVER 8-SO datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 74POS .125" datasheet.pdf