TE Connectivity Deutsch Connectors DL60R20-28S6-6106-LC
DL60R20-28S6-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL60R20-28S6-6106-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 28POS SKT
Datasheet Download
DL60R20-28S6-6106-LC.pdf
Availability of DL60R20-28S6-6106-LC
QUANTITY
DL60R20-28S6-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL60R20-28S6-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL60R20-28S6-6106-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation6
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL60R20-28S6-6106-LC
DL60R20-28S6-6106-LC Details Description
Related parts for DL60R20-28S6-6106-LC
IDC CABLE - MKS26K/MC26G/MKS26K datasheet.pdf
IC PROGRAM 4.700V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
CONTACT PIN PWRBND 12-14AWG CRMP datasheet.pdf
XFRMR 200UH 4A 0.10A POE/PD datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC OR CTRLR N+1 12DFN datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 32SOJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf