Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12G-195-C3-R0
ATS-12G-195-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12G-195-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-12G-195-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12G-195-C3-R0
QUANTITY
ATS-12G-195-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12G-195-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12G-195-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.12°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12G-195-C3-R0
Related LinksATS-12G-, ATS-12G-195-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12G-195-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12G-195-C3-R0
KEYPAD W/KEYCAPS 16 KEY BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.6A 44 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES 5.36M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FLACHSTECKER2,8X0,8 datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFFUSED 2SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 6.3V 10% 2413 datasheet.pdf
Crystal 37.4000MHz 30ppm 10pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf