Sensata Technologies/Airpax IELK1-1-62-50.0-01-V
IELK1-1-62-50.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELK1-1-62-50.0-01-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A
Datasheet Download
IELK1-1-62-50.0-01-V.pdf
Availability of IELK1-1-62-50.0-01-V
QUANTITY
IELK1-1-62-50.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELK1-1-62-50.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IELK1-1-62-50.0-01-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating50A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELK1-1-62-50.0-01-V
Related LinksIELK1-1-62, IELK1-1-62-50.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELK1-1-62-50.0-01-V Details Description
Related parts for IELK1-1-62-50.0-01-V
CAP TANT 47UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL LP38502TS TO-263 datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 1A SOT89 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 16A 250V datasheet.pdf
IC GATE XOR 1CH 2-INP 6-XSON datasheet.pdf
IC OPAMP GP 42MHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1" DIA NATURAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:10 2GHZ 52QFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf