Hirose Electric Co Ltd FX2CA1-120P-1.27DSA
FX2CA1-120P-1.27DSA picture photo
Mfg. Part Number
FX2CA1-120P-1.27DSA
Brief Description
CONN HEADER VERT 120POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2CA1-120P-1.27DSA.pdf
Availability of FX2CA1-120P-1.27DSA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FX2CA1-120P-1.27DSA Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2CA1-120P-1.27DSA
Internal Part NumberEIS-FX2CA1-120P-1.27DSA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package40
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2CA1-120P-1.27DSA
Related LinksFX2CA1-12, FX2CA1-120P-1.27DSA Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2CA1-120P-1.27DSA Details Description
Related parts for FX2CA1-120P-1.27DSA
CHASSIS ALUM UNPAINTED 5"L X 4"W datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 8.5NS 119BGA datasheet.pdf
IC FPGA 684 I/O 957FCBGA datasheet.pdf
FIXED IND 5.6MH 90MA 21 OHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS CABLE SKT datasheet.pdf
1.25MM M/M 26POS 32AWG 300MM datasheet.pdf